Світлини, що змінюють світ: у «Стоп-кадрі» представляють всеукраїнську фотовиставку

У Луцьку відкрилась виставка світлин VII Всеукраїнського фотоконкурсу «Благодійність в об’єктиві». В експозиції представлено 40 робіт-фіналістів, обраних з понад 500 світлин, які надійшли з усіх куточків України.

Організаторами виставки у Луцьку виступили культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» та інвестиційна група VolWest Group. Урочисте відкриття експозиції відбулося 4 липня в арт-кафе «Стоп-кадр». Дійство зібрало усіх небайдужих до мистецтва фотографії, питань волонтерства, благодійності та взаємодопомоги.

Виставку відвідали виконувач обов’язків міського голови Григорій Пустовіт та політик Ігор Поліщук.

«Ми до фотографії ставимося як до відображення миттєвості життя, тут фото постають як вид мистецтва, яке несе у собі підтекст, ідею. Кожна з них світлин показує нам, як можна творити добро. Як же мало у цьому світі треба, щоб викликати усмішку дитини! Бачимо, що мистецтво – це вміння створити прецедент того, що кожен може зробити крок, який викличе радість у когось. Дітки на фото надихають на те, аби ми, зробивши щось, ніколи не зупинялися на досягнутому», – зазначив Григорій Пустовіт.

З вітальним словом до присутніх звернувся директор КРЦ «Адреналін Сіті» Анатолій Бєляков:

«Насамперед, я дуже гордий тим, що ця престижна всеукраїнська виставка відбувається у «Стоп-кадрі», в «Адреналін Сіті». Сорок світлин, що показують долю кожної людини у всіх її проявах: героїчну, трагічну, радісну… Дякую усім, що прийшли, ми завжди раді приймати гостей тут!».

Про одну із робіт-переможниць розповіла Юлія Євпак, яка вболівала за світлину від моменту її створення і до перемоги у конкурсі.

«Ця робота називається «Зустріч», і це зустріч дівчини з бійцем батальйону «Азов». Зображені на ній наші лучани – Василина Боруцька та Богдан Бальбуза. Це одна зі світлин з благодійного календаря, який робила наша громадська організація. Автором фото насправді є Павло Березюк, а ми були до всього дотичні концептуально. Кожна фотографія цієї виставки має таку історію, яку можна прочитати одразу ж, без жодного тексту, за почуттями і відчуттями», – поділилася Юлія.

Мистецтвознавець Зоя Навроцька розповіла, що ідеї поєднання мистецтва і благодійності – не нові, але зараз мають ширше поле для втілення.

«Галерея «Арт-кафедра» це теж соціальний проект. У просторі «Стоп-кадру» ми з Лесею Корсак започаткували дуже швидкі динамічні виставки в рамках ініціативи «Крок на шляху мистецтва», а тому особливо приємно, що нашу тенденцію підхопили, і тут розгорнена саме ця виставка. Благодійність і добро особливо актуальні зараз, у час, коли жорстокість і байдужість стають нормою. Ця виставка збуджує в людині людяне, спонукає до гуманізації суспільства. Такі ідеї не є новими, але зараз ми маємо більше технічних можливостей для їх втілення, чим маємо користуватися», – зазначила Зоя Навроцька.

Світлини, представлені на фотовиставці “Благодійність в об’єктиві є ілюстраціями благодійності та волонтерства, вони демонструють готовність українців реагувати на чужий біль та спонукають не бути байдужими до тих, хто потребує нашої уваги і підтримки у цей непростий для кожного час.

Виставка триватиме до 16 липня. Вхід вільний.