З вінками, піснями і багаттям: лучани відсвяткували Івана Купала

З вінками, піснями, хороводами та яскравим купальським багаттям провели «Купальські гуляння» гості відпочинкового дворища «Словограй».

Від обіду та майже до півночі на березі місцевого ставу поруч з «Адреналі Сіті» розгорталося дивовижне дійство, наповнене чарами наймагічнішого свята року у поєднанні з сучасними розвагами. Згадати традиції предків та гарно повеселитися зібралося чимало гостей.

Дівчата, діти та навіть пані поважного віку вчилися сплітати вінки з польових квітів та зелені.

Взяти участь у цікавих конкурсах на кращу вишиванку та купальський вінок зібралися найактивніші учасники свята. Переможці отримали подарунки від комплексу «Адреналін Сіті».

Конкурс «Коса – дівоча краса» зібрав найбільше оплесків присутніх, адже помірятися розкішними косами зібралось більше десятка панянок. Переможницю визначали за гучністю оплесків, а володарка найдовшої коси отримала приємний подарунок від організаторів свята.

Справжній вибух гарного гумору дарував гостям свята фольк-гурт «Чачка». Всім чоловікам колоритні куми презентували чарівне купальське зілля «до грошей», «до дівчат», «від запою» та «для міцної чоловічої сили», а потім веселили усіх жартівливими конкурсами. І «колоду крутили», і верхи на коні, що виконує бажання їздили, дівчата наосліп женихів собі вибирали, а потім кружляли у запальному танці під назвою «Капуста», що неодмінно має принести удачу.

Та яке ж святкування без частувань. Усі, хто того вечора відпочивав у дворищі «Словограй» мали нагоду скуштувати смачних шашликів, ковбасок, випити прохолодного пива і міцніших напоїв, а всіх дітлахів пригощали морозивом.

А коли стало смеркати розпалили купальське багаття, яке за повір’ям очищує душі. Під купальські пісні багаття розгоралося жовто-червоним полум’ям. Неприхований захват випромінювали очі всіх свідків зародження вогню. Адже саме купальське вогнище має магічні властивості.
Ближче до півночі відбувся обряд пускання дівочих віночків на воду. За народним повір’ям, якщо вінок пливе добре, то дівчина вийде заміж, а якщо він крутиться на місці, — то ще дівуватиме.

Під чари колоритного свята поступово потрапили всі його учасники. Складно було знайти людину, яку залишили б байдужими запальні танці та пісні. Усі охочі мали змогу долучитися до водіння хороводу навколо купальського багаття.

Гарного настрою вистачило на всіх без винятку учасників купальського дійства, які разом спробували відродити традиції купальських гулянь у відпочинковому дворищі «Словограй».