У МСУМКу – епатажна виставка художників Івано-Франківська

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків презнував нову оригінальну виставку «Індивідуальні артикуляції – незалежне мистецтво Івано-Франківська».

Виставка створена в рамках проекту «Генеза», що складається з окремих великих кураторських проектів, які досліджуватимуть творчі угрупування, напрямки та окремі унікальні явища в українському мистецтві.

Роботи 27 художників, які характеризують авангардне мистецтво Івано-Франківська 1990-х та 2000-х років, відзначаються різноманіття тем, технік та прийомів. На численних картинах відображається зворотній, андеграундний бік культурного життя Івано-Франківська зазначеного періоду.

Також представлені роботи допомагають краще зрозуміти суть так званого «Станіславського феномену» – явища, що охоплює творчість івано-франківських письменників та художників постмодерністів.

Кураторка проекту Ірина Гаймус наголосила, що нещодавно вийшов друком альманах «Перший відмінок», присвячений генерації нонконформістського мистецтва Івано-Франківська, роботи якої представлені на діючі виставці.

Окрім, власне, презентації витсавки, в рамках відкриття гості мали можливість спостерігати за перформансом, влаштованим художником Мирославом Яремаком. Митець, який практикує техніку написання картин вином, представив дійство під назвою «In vino veritas», в основі якого лежить інтимний діалог двох співрозмовників в умовах публічної самотності. До бесіди про мистецтво за келихом червоного вина художником був запрошений Віктор Корсак.