У арт-кафе «Стоп Кадр» новинка: завітай та спробуй смачні стейки за приємною ціною!

Арт-кафе «Стоп Кадр» запрошує справжніх поціновувачів та любителів м’ясних делікатесів на преміум стейк-меню!

Що таке стейк? Це товстий шматок якісного яловичого м’яса, вирізаний поперек м’язових волокон і смажений при високій температурі на сковороді або грилі. М’ясо для стейка може бути або більш сухим (філе міньйон), або з прожилками жиру (мармуровий стейк).

Власне апетитний соковитий з вишуканим смаком стейк Ribeye /підлопаткова частина яловичини/ та Стейк Round /тазостегнова частина яловичини/ пропонує Арт-кафе «Стоп Кадр».

Незважаючи на те, що класичний стейк – це цілісне яловиче м’ясо, обсмажене на вогні за короткий час, існують численні рецепти стейків, запечених в духовці, стейків зі свинини і навіть стейків з сьомги чи форелі.

Соковитий стейк на кістці зі свинини та форель на грилі обов’язково скуштуйте у арт-кафе «Стоп Кадр».

До речі, для правильного і смачного стейка найкраще підходить м’ясо молодих бичків спеціальних порід Ангус (Angus) і Херефорд (Hereford) віком 1-1.5 років. Залежно від типу харчування тваринного м’ясо має більше жирових вкраплень (зерновий відгодівлю пшеницею і кукурудзою) або менше (трав’яний відгодівлю).

У США і Австралії перевага віддається «мармуровому» м’ясу зернової відгодівлі – всередині м’язових волокон утворюються ніжні жирові прошарки, тому стейк після приготування виходить соковитим і ніжним. Однак в Європі і Південній Африці віддають перевагу більш сухому м’ясу.

Ступінь підсмажування стейка.
Відповідно c американською системою класифікації класів прожарювання поділяють шість ступенів готовності cтeйків:

very rare (практично сире м’ясо),
rare (м’ясо з кров’ю)
medium rare (стейк слабкого прожарювання)
medium (середнього прожарювання)
medium well (майже просмажене)
well done (просмажене).

Для товстих і жирних стейків, яким надають перевагу американцями, оптимальними є ступені прожарювання від medium rare до medium well, а для більш тонких європейських стейків з малим вмістом жиру (наприклад, класичне філе-міньйон) більше підходить легка прожарка – від rare до medium.