Музей Корсаків презентував грандіозне INTRO

У Музеї сучасного мистецтва Корсаків відбулось масштабне відкриття унікального виставкового проекту «INTRO». Зібрались всі: критики, митці, художники, журналісти та просто ті, хто обожнює мистецтво. Участь у проекті брали близько 40 майстрів разом з їхніми кураторами.

«Митці виражають всі наші проблеми. Вони – індикатори життя. Ця виставка – величезний оркестр, диригентом якого є Тарас Табака», – прокоментувала натхнениця музею Леся Корсак.

Водночас вона зауважила, що цей проект – INTRO – «запрошення, свого роду введення до розмов про сучасне українське мистецтво. Треба мати сміливість виставлятися поряд з багатьма митцями, бо видно буде слабшого…»

Як зазначив художник та координатор проекту Тарас Табака, це дійство є прикладом взаємодії автора та глядача через функцію куратора, котрому віддається ключова позиція, – від генерування концепції до її втілення з аналітичним та інтелектуальним оформленням.

Для відвідувачів музею були представлені проекти: «Рівновага», «Каліграфічні вправи», «Іконостас Карпат», «Мутації любові», «Приват», резиденція «Великий Перевіз», «Закон Паркінсона», «Рівновага» та «Земля». Кожен з них – окрема та особлива історія, яка розмовляє з глядачем.

«Сьогодні Харків, Львів, Київ, Закарпаття, Мукачево вітає лучан. Митці старались у своїх концепціях розкрити ідею, яку вони хотіли довести. Наша красномовна назва означає, що це лише вступ. Ми надіємось, що мету ви прочитаєте у наших роботах», – прокоментувала кураторка проектів Оксана Гаврош.

А вже потім Тарас Табака особисто провів екскурсію.

«Ти повір, а зрозумієш потім, – зауважив він, – оскільки мистецтво – вічна загадка прекрасності».

Виставка «INTRO» триватиме до 19 серпня.