Музей Корсаків подарував місту унікальний арт-парк скульптур

1 листопада для Луцька сталася знакова подія – з’явилася нова цікава та унікальна локація – Парк скульптур «Адреналін». Близько двох сотень людей завітали на відкриття першої черги масштабного мистецького проекту. Більше півсотні експонатів народилися у руках майстрів зі всього світу в рамках першого міжнародного фестивалю  Korsak Carving Festival. Фестиваль тривав наприкінці серпня і був приурочений річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та 10-річнці культурно-розважального комплексу “Адреналін Сіті”. 

Куратором проекту виступив молодий скульптор Ілля Липка.

Перед початком дійства фундатори МСУМК та партнери заклали Алею дерев, на якій посадили перший дуб Леся та Віктор Корсаки.

Як розповіла про історію створення парку директорка музею Леся Корсак, 19 скульпторів не лише з України, а й з Європи, створили частину скульптур у межах KorsakCarvingFestival. Але навіть по завершенню фесту до роботи долучилися й інші скульптори. Для того, щоб парк довго служив, кожну скульптуру покрили спеціальним лаком.

«Тож парк буде радувати нас багато років. Особливістю його є те, що територія ніяк не огороджена від глядача. Кожен може підійти до скульптур, сфотографуватися, обійняти, посадити дитину. І, якщо ми будемо шанобливо ставитися до скульптур, матимемо ще одне місце, що вирізнятиме Луцьк з-поміж інших міст. Я вважаю, що такі парки потрібно створювати в кожному місті. Але якщо ми самі собі не зробимо щось прекрасне – ніхто за нас цього не робитиме», – зазначила Леся Корсак.

Вона також наголосила, що це лишень перша черга парку, у планах розширювати його з кожним роком, доповнюючи скульптурами з металу та інших матеріалів.

«Є людина-руйнівник, яка розтопче посаджений сад, знищить душу людини… Але є людство, яке будує і творить», – відкукнулася про творців парку мистецтвознавець Зоя Навроцька.

До слова, матеріалами для створення Парку забезпечило Волинське обласне управління мисливського та лісного господарства.

«Лісники не стоять осторонь у творенні корисних справ. Ми виділили низькосортну деревину, щоб майстри перетворили її на щось прекрасне і вічне. Ми завжди готові співпрацювати», – додав заступник директора Волинського обласного управління мисливського та лісного господарства Репчинський Олександр.

Кульмінацією свята стало шоу палаючих химер, а на завершення Ілля Липка провів кураторську екскурсію парком. Також усіх охочі могли сфотографуватися біля скульптур та почастувати смачний глінтвейн і гарбузовий десерт.