У Музеї Корсаків – оновлена основна експозиція «Генеза сучасного українського мистецтва»

15 грудня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків представили оновлену основну експозицію «Генеза сучасного українського мистецтва». Вона демонструє генезу сучасного українського мистецтва його витоки,  через тяглість та діалоги художників різних поколінь. Показує світовій спільноті актуальні мистецькі пошуки сучасних українських художників. До слова, для кожного із українських регіонів характерні свої традиції, своє минуле, свої ракурси бачення національних перспектив та культурно-художні стереотипи.

Експозиція підкреслює вагомість впливу локального історико-культурного та художнього досвіду на формування сучасного українського мистецтва. Аналіз його розвитку в Україні неможливий без урахування регіональних відмін­ностей, без співставлення різних практик, особливостей місцевого контексту.На виставці представлені Західний, Дніпровський, Одеський, Закарпатський, Київський, Харківський та Південно-східний осередки. 

Після вітального слова фундаторів музею Лесі та Віктора Корсаків, а також знаної мистецтвознавці Зої Навроцької  відбулась авторська ексклюзивна екскурсія від натхненниці музею Лесі Корсак.

  • Оновилося багато творів. Близько 20 імен додалося. Звідки вони взялися? Музею вже майже півтора року. Ми проводили виставки і постійно змінювали експозиції на другому поверсі центрального залу Ґенези сучасного українського мистецтва. Після кожного проекту ми докуповували роботи, нам щось дарували, і колекція постійно збільшувалася. І воно все в сховищах було. У нас 4 сховища битком набиті були роботами, і ми зрозуміли, що треба якось ці роботи показати. Ми на певний час припинили проекти Ґенези, і зробили перестановку творів, зробили нову концепцію, щоб показати від учня до наставника тяглість поколінь. Зараз експозиція поділена на 7 осередків: західний, одеський, закарпатський, київський, південно-східний, харківський і дніпровський.

Також вона зазначиа, що окремо йде зала соцреалізму, адже він спільний для всіх цих осередків.

  • Можна навіть зараз простежити схожі тенденції: люди намагаються під певну ідеологію підігнати мистецтво. Це ніколи не можна робити, тому що ми скотимося до того самого. Мистецтво має йти своїми законами, і ніякі політики на нього не мають впливати, – підсумувала майже півторагодинну екскурсію Леся Корсак.

Зараз на стінах Музею висять роботи Миколи Глущенка, Андрія Сологуба, Андрія та Петра Гуменюків, Ігоря Панчишина, Романа Яціва, Івана Турецького, Валентина Кирилкова та Валентини Івашків, Олега Парфьонова, Мирослава Ягоди та Якова Гніздовського, Олександра Завадовського, Олега Волошинова, Олександра Нем’ятого та інших.

Потому у залі актуального мистецтва відбувся концерт камерної музики MUSIC TEMPUS. Твори Й.С.Баха, Й.Брамса, Н.Паганіні, Ф.Крейслера, М.Равеля, К.Дебюссі, С.Рахманінова, М.Скорика виконували: Костянтин Лукинюк, скрипка (Україна/США) та Тетяна Павлiчук-Тишкевич, фортепiано (Україна).  Куратор: кандидат мистецтвознавства Лариса Ігнатова