Чому варто дитину записати в Малу академію сучасного мистецтва

На базі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків вже у вересні  стартує Мала академія сучасного мистецтва. Хто і кого там навчатимуть, а також про основні напрямки навчання розповідає Богдан Мисюга, викладач Львівської національної академії мистецтв 

– Пане Богдане, Мала Академія сучасного мистецтва.. Чому саме вона, а не традиційна художня школа, де вчать малювати яблука, кола і дерева?

– Стара метода давно себе вижила і до сих пір лежить на світоглядній системі соціалістичного реалізму. Вона відштовхує талановитих дітей від  творчості. Стара школа вчить творити ілюзію життя без глибокого розуміння теорії художньої форми, а ми навчаємо розуміти витоки мистецтва і формувати свою художню мову.  Завдяки Корсакам у Луцьку зараз найкраща колекція сучасного мистецтва в Україні. Але ці твори мало хто розуміє – бо немає культури сприйняття сучасного мистецтва. Нова дитяча академія має також завдання формувати новий смак – близький до сучасності.

– У чому полягає інноваційність навчання за західними методиками?

– Ця методика інноваційна тільки для нас, ну хіба ще для росіян і білорусів. За подібною методикою працюють дитячі художні заклади Європи ще від 1950-х років. Пишучи програму малої академії сучасного мистецтва я взяв за основу теоретичні праці українських авангардистів: В.Кандинського, К.Малєвича та Олександра Богомазова. Ці методики вчать передавати засобами мистецтва свої відчуття, інколи навіть не зображаючи предметів. В основі інноваційних методик – еволюція ставлення людини до сучасності, де є місце і колажу і інсталяції і відео-арту.

– Скільки у навчальній групі буде діток? Можливе вікове розмежування: від 6 до 9 років, 10-12 років?

Набираємо із 12 років, але якшо будуть діти 11, або 13-14 – років – їх ніхто не вижене. Просто можуть бути проблеми в адекватному сприйнятті матеріалу. Крім того повна програма школи 5 років, і хтось зі старших може не встигнути її пройти до вступу в дорослу Академію.

– Пане Богдане, хто будуть викладачі? Чим вони вирізняються від вчителів уроків «Образотворчого мистецта» у звичайній школі та викладачів студій, художніх шкіл?

– Викладачами будуть молоді випускники Львівської академії мистецтв, котрі мають досвід роботи з дітьми. Їх перевага – відсутність стереотипів і рабського ставлення до державних програм. Молоді люди в стані перетравити нові методики. Крім того – вони ще самі розвиваються і роль “граючого тренера” для цього дуже підходить.

– Скільки часу триватиме навчання і його періодичність? 2-3 рази на тиждень, у вихідні дні? Скільки загалом місяців чи років, щоб набути необхідних навиків?

– Навчатимуть 3 години в день і спочатку 3 рази на тиждень. Далі перейдуть за бажанням на 4 годинний день і 4 дні. Четвертий вихідний плануємо віддати музиці чи танцям, бо без музики і просторового ритму неможливе навчання сучасного мистецтва.

– Фарби, полотна, фартушки та необхідне приладдя для різноманітних технік входять в оплату і, до речі, яка вартість навчання?

Всі матеріали входитимуть у вартість. А вартість місячного навчання для особи коштуватиме 1600 грн.

– Чому саме навчатимуть в Малій Академії сучасного мистецтва? Які програми, детальніше про них?

Навчатимуть чотирьох предметів: графічний образ, кольорознавство і техніки малярства, час і простір, історія художньої форми ( історія національних художніх  традицій у мистецтві, історія стилів, семіотика, це все у комплексі із теорією музики та театру).

Особливість новітніх програм у тому, що діти вивчатимуть художні навики разом із історією еволюції художніх засобів: від примітивних форм підсвідомих відчуттів найдавнішого мистецтва – аж до віртуальних конструкцій в інтернеті та сучасному просторі. В Україні така програма аналогів немає, проте у світі – саме так зараз в основному і працюють із талановитими дітьми.

– Чому варто дитині вчитися малювати, творити, що це дає?

Навчання у нашій школі буде спрямоване на розвиток емоційного інтелекту. Програма створена так, щоб дитина уміла легко відчитувати та творити візуальні та звукові знаки в природі та житті. Це розвиває адекватне ставлення до сучасних змін. Такі діти легко сприйматимуть просторові науки графічного дизайну, архітектури, театру. Найважливіше те, що вони розумітимуть сучасне мистецтво, а отже знатимуть про зміни у суспільстві швидше за всіх.

ДЛЯ ЗАПИСУ В МАЛУ АКАДЕМІЮ СУЧАСНОГО МИСТЕЦТВА ТЕЛЕФОНУЙТЕ 066 920 88 51

1 вересня не у школу, а в «Адреналін Сіті» -50% на розваги!

Ви уже на «на порозі» нового навчального року? Завтра сядете за парту на довгих дев’ять місяців? Але ще хочеться трішки «відірватися»?

Тоді 1 вересня з 11.00 і до 22.00 в «Адреналін Сіті» чекаємо на вас!

Тільки цього дня, 1 вересня, ми робимо подарунок усім школярам: -50% на розваги.

Акція* «Портфель розваг» передбачає:

  • Дитячий ігровий центр «Кенгуру» – 1 година
  • Скеледром – 1 проходження
  • Кінотеатр «Адреналін» – 1 фільм/мультфільм
  • Мотузковий лабіринт – 1 проходження
  • Боулінг-клуб «Адреналін» – 1 година
  • Джампінг-центр «Гравітація» – 1 година
  • Академія розвитку та пізнання «Робологікум» – бізліміт
  • Музей сучасного українського мистецтва Корсакаів – безліміт

*Акція діє 1 вересня 2019 року

 

 

 

У Луцьку відбувся скульптурний симпозіум Korsak carving festival (ФОТО)

Близько двох десятків скульпторів з різьби по дереву з’їхались до Луцька на перший грандіозний симпозіум майстрів Korsak carving festival, що з 20 до 25 серпня відбувався в культурно-розважальному центрі «Адреналін Сіті».

Це подія світового рівня, оскільки Луцьк приймав майстрів не тільки з різних міст України, а й світу.

«Korsak carving festival» – перший у Луцьку скульптурний фестиваль подібного формату, присвячений першій річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та десятій річниці «Адреналін Сіті».

Упродовж тижня з бензопилами в руках майстри вирізали дерев’яні скульптури, які тепер залишаться на території закладу і будуть окрасою арт-парку «Містерія». Не менш цікавими та видовищними були змагання зі Speed carving: протягом двох годин скульптори по дереву змагались у швидкісній різьбі.

Оцінювало роботи професійне журі, яке визначало перші три призові місця, також на результат вплинули глядацькі симпатії.

Як зазначила Леся Корсак, яка була однією з ініціаторок фестивалю, головна мета МСУМКу – це налагодження зав’язків між митцем та глядачем, а також створення постійного потоку культурно-просвітницьких програм. Тому перший скульптурний фестиваль вирішили вивести не тільки за межі музейного простору, але і розширити його до міжнародних масштабів.

«Друге, чого нам хотілося досягти, це наблизити глядача і поціновувача мистецтва до митця. Якщо люди тут дивитимуться, як важко ці хлопці творять своє мистецтво, то вони зрозуміють, що це не так просто. І будуть більше цінувати і розуміти творчість», – сказала Леся Корсак.

За її словами, цей фестиваль подає виклик подібним європейським фестивалям. І у перспективі у організаторів є ідеї зробити щось ще масштабніше.

Куратором фестивалю виступив Ілля Липка – молодий митець родом з Волині. Нещодавно він закінчив Львівську національну академію мистецтв і наразі живе та працює у Львові.

«Це була спільна ідея: і я, і Віктор Іванович Корсак хотіли провести такий фестиваль, тому, обговоривши деталі, ми почали працювати над ним разом», – розповідає скульптор.

До Дня Незалежності України, 24 серпня, на майданчику, де творили скульптори відбулось грандіозне дійство – палаючі скульптури. А вже наступного дня – визначення переможців. Перше місце зайняв студент 5-го курсу ЛНАМ Олег Свистак. 

У МСУМКУ НОВИЙ АРТ-ПРОЕКТ «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ»

До річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, 23 серпня, відбулось відкриття арт-проeкту «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ».

Серед його учасників – знані митці: Петро Бевза (Київ), Андрій Блудов (Київ), Олег Денисенко (Львів), Оксана Чепелик (Київ), Володимир Бахтов (Миколаїв), Микола Журавель (Київ), Петро Антип (Горлівка), Олексій Малих (Київ), Олексій Анд (Київ), Дмитро Грек (Маріуполь), Олексій Владіміров (Київ), Леонід Бернат (Київ), Марина Афанасьєва (Київ), Наталія Кумановська (Луцьк).

Куратор арт-проeкту, доктор філософських наук Світлана Стоян представила митців та окреслила його концепцію. Насамперед, образність робіт знаходить виявлення в унаочненні символів стихій, з яких утворився наш світ — води та вогню. Частина робіт презентує плинність, неспокій, глибину та приховані смисли першостихії. Вогонь, натомість, знаходить вираження у яскравій гаммі робіт, їх образності та символах, присвячених палаючій силі. Ключовим образом, який поєднує стихії, постає людина — з її символічним простором, жагою до творчості та етапами становлення.

Керуючий партнер і натхненниця Музею Корсаків Леся Корсак, зауважила арт-проект «Сучасний український символізм» вперше масштабно об’єднав у креативному просторі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків роботи провідних вітчизняних митців, творчість яких, з одного боку, глибоко вкорінена в європейську традицію, а, з іншого, містить у собі автентичні, притаманні саме природі української ментальності, коди, які вирізняють твори художників з поміж того, що вже було створено у лоні символізму.

Глибинна туга за невисловленим і утаємниченим, що притаманна сутності символу, який завжди містить у собі приховані, невиявлені сенси, у наш час візуалізувалась в інноваційних, сучасних образах вітчизняних художників, заклавши основу нових вимірів звернення митців до мови символу.

Багатозначні образи учасників арт-проекту унаочнюють міфологему першотворення цього світу, в якому відбувається «спалах» народження людської свідомості, що починає творити свою символічну реальність. Експозиція постає певною оповіддю, в якій представлені дві першостихії – вода, без якої неможливе людське життя, та вогонь, що стає символом палаючої креативної енергії, а також представлена і сама людина – творець символічного простору, що проходить різні етапи свого становлення від епох давніх цивілізацій до сучасного технократичного світу. 

День народження «Адреналін Сіті»: безліміт на розваги, святковий торт та розіграш путівки у Прагу

Сьогодні, 23 серпня 2019 року, улюблений заклад – культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» відзначає 10-у річницю Дня народження. Вже з самісінького ранку тут чимало відвідувачів, дитячий сміх, гамір та позитивні емоції, що переповнюють відвідувачів створюють святкову та урочисту атмосферу.

Й не дивно, адже сьогодні, з нагоди Дня народження, «Адреналін Сіті» запрошує на свято та дарує безліч подарунків!

Тільки цього дня, 23 серпня з 10.00 до 22.00, для відвідувачів повний ALL INCLUSIVE – на всі розваги лишень 110 грн! Приходь, розважайся досхочу та отримуй море задоволення й драйву!

Цього дня «іменинник» також запрошує малюків та батьків на святкову анімаційну програму, з музикою, розвагами, кульками та казковими персонажами! Початок о 14.00 годині, опісля святкова дискотека!

А який же День народження без святкового торта?! Усіх присутніх іменинник «Адреналін Сіті» пригощатиме солодкими смаколиками.

І, звісно ж, СУПЕРПРИЗ! Розіграш путівки до Європи серед присутніх на святі о 19.00 годині!

Не пропусти День народження улюбленого закладу!

***

Нагадаємо, вже завтра, 24 серпня, Музей сучасного українського мистецтва Корсаків святкує ПЕРШУ РІЧНИЦЮ!

А тому, напередодні, 23 серпня, відбудеться відкриття арт-проeкту «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ», у межах якого будуть представлені твори митців з різних регіонів України.

Також цій події приурочений перший міжнародний KORSAK CARVING FEST! Упродовж тижня з бензопилами в руках майстри вирізають дерев’яні скульптури, які потім залишаться на території закладу і стануть окрасою КРЦ «Адреналін Сіті» .

Запрошуємо на презентацію арт-проeкту «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ»

23 серпня 2019 року о 17:00 у МСУМК відбудеться відкриття арт-проeкту «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ», у межах якого будуть представлені твори митців з різних регіонів України.

Куратор арт-проекту: Світлана Стоян

Інформаційний партнер: Арт-центр «АЛЬТЕР ЕГО»

У день відкриття вхід вільний!

Довідково:

Арт-проект «Сучасний український символізм» вперше масштабно об’єднав у креативному просторі Музею сучасного українського мистецтва Корсаків роботи провідних вітчизняних митців, творчість яких, з одного боку, глибоко вкорінена в європейську традицію, а, з іншого, містить у собі автентичні, притаманні саме природі української ментальності, коди, які вирізняють твори художників з поміж того, що вже було створено у лоні символізму. 

Глибинна туга за невисловленим і утаємниченим, що притаманна сутності символу, який завжди містить у собі приховані, невиявлені сенси, у наш час візуалізувалась в інноваційних, сучасних образах вітчизняних художників, заклавши основу нових вимірів звернення митців до мови символу.

Багатозначні образи учасників арт-проекту унаочнюють міфологему першотворення цього світу, в якому відбувається «спалах» народження людської свідомості, що починає творити свою символічну реальність.

Експозиція постає певною оповіддю, в якій представлені дві першостихії – вода, без якої неможливе людське життя, та вогонь, що стає символом палаючої креативної енергії, а також представлена і сама людина – творець символічного простору, що проходить різні етапи свого становлення від епох давніх цивілізацій до сучасного технократичного світу. 

Учасники арт-проекту «СУЧАСНИЙ УКРАЇНСЬКИЙ СИМВОЛІЗМ»:

Петро Бевза (Київ)
Андрій Блудов (Київ)
Олег Денисенко (Львів)
Оксана Чепелик (Київ)
Володимир Бахтов (Миколаїв)
Микола Журавель (Київ) 
Петро Антип (Горлівка)
Олексій Малих (Київ)
Олексій Анд (Київ)
Дмитро Грек (Маріуполь)
Олексій Владіміров (Київ)
Леонід Бернат (Київ)
Марина Афанасьєва (Київ)
Наталія Кумановська (Луцьк)

Запрошуємо!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1
тел.: 066 142 51 18

Відлунав перший день KORSAK CARVING FEST!

Участь у міжнародному фесті бере 17 учасників з України, Німеччини та Білорусі.

Приурочений грандіозний скульптурний симпозіум першій річниці Музею сучасного українського мистецтва Корсаків, 10-й річниці «Адреналні Сіті» та 28-й річниці Незалежності України.

Під час відкриття Леся Корсак, керуючий партнер МСУМК, зазначила, що цей фестиваль кидає виклик подібним європейським фестивалям. І у перспективі у організаторів є ідеї зробити щось ще більш масштабніше…

“Музей ставив перед собою за мету, насамперед, щоб він не був просто збіркою експонатів. А щоб був живим організмом, який проводить різноманітні культурні події”, – зауважила Леся Корсак.

Куратор фестивалю скульптор Ілля Липка – волинянин. Перед початком фестивалю він представив усіх учасників і побажав перемогти найкращому.

Дійство триватиме щодня до 25 серпня.  Сьогодні, другий день KORSAK CARVING FEST, скульптори працюють над основними роботами.

 

У Луцьку в вересні запрацює Мала Академія Сучасного Мистецтва

Мистецтво багатогранне і цікаве, воно надихає і хвилює, розвиває, дарує людині естетичну насолоду як глядачеві, та можливість проявити себе як творцеві. Знайомити дітей з мистецтвом, ділитися з ними своїми враженнями необхідно з раннього віку. 
А, якщо ще й у дитини є бажання та проявляється хист, то не гайте часу!

У вересні при Академії сучасного мистецтва на базі Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків усім охочим  юним художникам радо відкриє двері Мала Академія Сучасного Мистецтва.

Її унікальність в тому, що вперше в Україні навчання мистецьких практик відбуватиметься за західними інноваційними методиками!

Професійні викладачі у простій та доступній формі, але водночас пізнавально та цікаво знайомитимуть учнів з кольорознавством, технікою малярства, графічним образом, історією художньої форми.

Телефонуйте – 066 920 88 51!

МСУМКу подарували унікальне історичне видання з ілюстраціями Миколи Кумановського

У результаті творчого тандему двох відомих волинян – засновника спеціальності «Політологія» СНУ імені Лесі Українки Богдана Яроша та геніального художника Миколи Кумановського 20 років тому світ побачило історичне видання «Сторінки політичної історії західноукраїнських земель (30-ті – 50-ті рр. ХХ ст.).

Його унікальність полягає як у текстовій частині, глибокому  дослідженні історичних процесів, які вивчав та уніфікував Богдан Ярош, так і в графічному оформленні самим Миколою Кумановським.

Власне тому, Оксана Ярош – донька автора видання, завідувачка кафедри політології та державного управління СНУ імені Лесі Українки передала книгу керуючому партнеру МСУМК Лесі Корсак.

«Маю честь передати цю книгу у дарунок для Художньо-меморіального музею Миколи Кумановського», – зазначила Оксана Ярош під час зустрічі з Лесею Корсак.

Нагадаємо, художньо-меморіальний музей Миколи Кумановського змушує заглибитись у символічну суть митця й усвідомити, яка виразна, трепетна і яскрава особистість жила поміж нас і намагалася відтворити в ху­дожніх образах, складних сюжетних композиціях драма­тичні імпульси доби. У музеї представлені меморіальні речі художника: офортний станок, пензлі, мастихін, старий мольберт, на якому – останнє незаверше­не полотно.

Микола Кумановський помер 2 серпня 2016 року. Він є автором грандіозного доробку станкового мистецтва, малярства та графіки.

«Адреналін Сіті»  – 10 років!

Десять років тому Луцьк отримав ще одну перлину до свого туристичного іміджу: перший масштабний спортивно-оздоровчий комплекс «Адреналін Сіті» гостинно відчинив двері для лучан та гостей міста. Саме тут запрацював перший і єдиний на той час у місті кінотеатр з новітніми залами та сучасним обладнанням, критий картинг та величезна «Арена Спорт».

За десять років «Адреналін Сіті» «виріс», розширився, адже з кожним роком відкривалися нові напрямки індустрії розваг на будь-який смак: боулінг, більярд, автодром, дитячі гірки, батути, джампінг-центр, VR-тир, мотузковий парк,  скеледром тощо…

Рік тому, на День Незалежності в закладі  сталася й зовсім неординарна подія: відкриття першого і єдиного в Україні такого масштабу Музею сучасного українського мистецтва Корсаків. На сьогодні МСУМК став знаковим для всієї країни об’єктом, куди прямують туристи з України та всього світу.

Унікальний, зараз уже культурно-розважальний центр «Адреналін Сіті» – місце, де відпочиває вся родина, надихається прекрасним, розважається, змістовно, цікаво та пізнавально проводить своє дозвілля.

23 серпня 2019 року з нагоди Дня народження «Адреналін Сіті» запрошує на свято та дарує безліч подарунків!

Тільки цього дня, 23 серпня з 10.00 до 22.00, для відвідувачів повний ALL INCLUSIVE – на всі розваги лишень 110 грн! Приходь, розважайся досхочу та отримуй море задоволення й драйву!

Цього дня «іменинник» також запрошує малюків та батьків на святкову анімаційну програму, з музикою, розвагами, кульками та казковими персонажами!

А який же День народження без святкового торта?! Усіх присутніх іменинник «Адреналін Сіті» пригощатиме солодкими смаколиками.

І, звісно ж, СУПЕРПРИЗ! Розіграш путівки до Європи серед присутніх на святі!

Не пропусти День народження улюбленого закладу!

Увійти до свого облікового запису