У жовтні «Робологікум» приготував для «чомучок» багато цікавого

Насиченими будуть вихідні дні для усіх любителів цікавої науки: Академія розвитку та пізнання «Робологікум», що в КРЦ «Адреналін Сіті» підготувала для дорослих та юних «чомучок» низку заходів.

Зокрема, на медичній кафедрі можна буде дізнатися про першу допомогу при влучанні блискавки. На музичній кафедрі повчитися грати на ударних інструментах.

Хімічне шоу «Скажений професор та його досліди» дозволить поекспериментувати, а на фізичній кафедрі можна дослідити п’ять нових експонатів. 

Крім того, під час майстер-класу на військовій кафедрі можна попрактикуватися розбирати та збирати автомати Калашникова.

Наприкінці місяця запланована пізнавальна екскурсія Музеєм технічного прогресу та шалений квест: сучасних музика на старовинних інструментах.

ЛУЧАНАМ ПОКАЗАЛИ  СТРІЧКУ «ТАРАС. ПОВЕРНЕННЯ» 

27 вересня  у Синій залі кінокомплексу «Адреналін» відбувся безкоштовний показ художньої стрічки «Тарас. Повернення», створеної за підтримки Держкіно до 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Автором сценарію та режисером фільму виступив актор, літератор і режисер Олександр Денисенко, який завітав на презентацію. Його сценарій у 2012 році переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Ролі у фільмі виконують Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тараса і видавати указ про його звільнення. Більше того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.

Олександр Денисенко — український літератор (драматург, прозаїк, сценарист), актор, режисер, автор теле- і радіопередач. Член Спілки кінематографістів України, Асоціації українських письменників. Заслужений діяч мистецтв України (2004).



ІННОВАЦІЙНО: У Луцьку запрацювала Мала Академія сучасного мистецтва (ФОТО)

Мала Академія сучасного мистецтва, яка працює на базі Музей Сучасного Українського Мистецтва Корсаків розширила коло слухачів. Відтепер тут навчатися можуть дітки і молодшого шкільного віку. Зараз триває набір у старшу групу 11-13 років та молодшу групу 6-7 років.

Автор програми і куратор Богдан Мисюга – викладач Львівської національної академії мистецтв.

Навчаємо чотирьох предметів:

• графічний образ;

• кольорознавство і техніки малярства;

• час і простір;

• історія художньої форми (історія національних художніх традицій у мистецтві, історія стилів, семіотика, це все – у комплексі із теорією музики та театру).

Хочете самі побачити і переконатись – приходьте на заняття!

Формат навчання: заняття в понеділок, середу і п‘ятницю, початок о 15:30, тривалість 3 год.

Запис та деталі за тел.: 066 920 88 51, 050 660 54 76

Арт-кафе «Стоп Кадр» запрошує на новинку – піцу в стилі «Арт»

Піца – одна з найпопулярніших страв у світі, тому не дивно, що багато хто стверджує, що саме вони створили першу в світі піцу. Проте, більшість людей батьківщиною улюбленої страви вважають таки Італію.

Як відомо, в давніші часи піца була їжею для бідняків. Все, що вони могли собі дозволити – це бідний прісний хлібець, засмачений томатною пастою та продуктами, які були під рукою.

Минули роки і нині піцу продуктом для бідняків точно не назвеш. З’явилося безліч рецептів та варіацій її приготування: тепер піцу можна скуштувати як з морепродуктами, так і, до прикладу, з різноманітними сирами та відбірним м’ясом.

Арт-кафе «Стоп Кадр» на численні прохання відвідувачів також розширив асортимент страв та ввів у меню НОВИНКУ! Відтепер тут можна посмакувати піцою з арт-назвами та не менш насиченим приємним смаком й ароматом.

Ніжна і соковита піца з кукурузкою та куркою «Боттічеллі»; наповнена м’ясними смаколиками піца «да Вінчі», оригінальна з чотирма секторами смаків піца «Караваджо», вишукана ароматна піца «Бонавентура», а також оригінальні та соковиті «Джорджоне» та «Пікассо» не залишастт байдужим нікого.

П’ять цікавих фактів про піцу, які ви точно не знали:

  1. Перша страва, схожа на сучасну піцу, а саме: смажені хлібці з різними начинками, готувалась ще з епохи неоліту практично в кожному регіоні світу. Проте, перша страва під назвою «піца» була приготовлена в Неаполі лише у 1600-х роках. Цю вуличну їжу продавали бідним неаполітанцям. Вони просто купували шматочок піци і перекушували ним на ходу.
  2. У 1889 році, король Умберто I і королева Маргарита вперше відвідали нещодавно об’єднану Італію і їх дорога пролягала через Неаполь. Легенда говорить, що їм набридли страви французької кухні, і королева попросила приготувати їй різні сорти піци. Пекар Раффаель Еспозіто приготував спеціально для королеви піцу з червоним томатним соусом, білим сиром моцареллою та зеленим базиліком, таким чином відобразивши кольори італійського прапора. Ця піцца дуже сподобалась королеві і незабаром вона стала відома під назвою «Маргарита».
  3. У 40-их рр. в Америці з’являється власний вид піци «американської». Вона мала високі краї, які дозволяли готувати страву з більшою кількістю начинки, й не давала начинці розсипатись.
  4. В Італії відомі понад 2000 різновидів смачної піци, для кожної характерний особливий рецепт приготування, і як писав ще у 1835 році Олександр Дюма в кожній закладена італійська хитрість і мудрість.
  5. Бізнес «на піці»приносить близько 32 мільярди доларів доходу, а в Сполучених Штатах щорічно продається більше 3 мільярдів піц.

У Музей сучасного українського мистецтва Корсаків їде виставка «KULTUR-NATUR»

Відразу три знані митці : Лесь Подерв’янський, його донька Анастасія Подерв’янська та зять Олександр Смирнов привезуть до Луцька свої твори.

Відкриття виставки під назвою «KULTUR-NATUR» відбудеться 10 жовтня у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків. Початок о 17.00!

Вхід у день відкриття вільний!

м. Луцьк, вул. Карбишева, 1

 

У МСУМКу виступлять учасники ІІ Міжнародного літературного фестивалю «Фронтера»

4-6 жовтня у Луцьку відбудеться ІІ Міжнародний літературний фестиваль «Фронтера». На Волинь приїдуть найвідоміші письменники з України, Польщі та Білорусі. Третій, заключний день відбудеться у Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків.

У програмі, 6 жовтня:

12:00-13:00 – Презентація поетичної збірки Катерини Калитко «Ніхто нас тут не знає і ми  нікого». Модератор: Олександр Бойченко.

*Катерина Калитко – письменниця, її книга «Земля Загублених, або Маленькі страшні казки» була відзначена премією «Книга року Бі-Бі-Сі – 2017», перекладає сучасну літературу Боснії та Герцеговини.

13:15-14:15 – Поетичні читання з Мачеєм Робертом.  Модератор: Андрій Любка.

14:30-15:30 – Я – Чужий: про ненависть та любов у книжці «Наші Інші». Розмова Остапа Сливинського та Олесі Яремчук.

Запрошуємо!

 

Музей сучасного українського мистецтва Корсаків на Форумі видавців представить унікальне видання «Герметичне коло Карла Звіринського»

Презентація наукового ілюстрованого альбому-монографії відбудеться 20 вересня о 16:00 у Палаці Потоцьких у Львові (вул. Коперника, 15) за участю автора – Богдана Мисюги та фундаторів Музею сучасного українського мистецтва Корсаків Віктора й Лесі Корсак.

До слова, альбом-монографія «Герметичне коло Карла Звіринського» – номінант на Премію «BookForum Best Book Award» 2019!

В альбомі-монографії вперше системно висвітлена діяльність одного з осередків альтернативного мистецького Львова 1960-х – «Герметичного кола Карла Звіринського», творчість його учасників на фоні художніх процесів України та світу.

Вперше зібрані в єдиному науковому контексті ранні твори Карла Звіринського та його учнів: Романа Петрука, Олега Мінька, Богдана Сойки, Зеновія Флінти, Андрія Бокотея, Олександри Цегельської, Івана Марчука, Петра Грицика, Петра Марковича. Цитати з інтерв’ю, таблиці та конспекти лекційних занять відкривають правду про діяльність його «підпільної академії» та сутність творчого методу самого Вчителя.

Мало експонована в Україні мистецька спадщина Карла Звіринського і його учнів ілюструє також естетичне протиріччя мистецької України 1960-х, де актуальний мистецький процес відбувався поза офіційною культурою. Це наукове видання ілюструє один із етапів фундаментального дослідження науково-дослідного сектору Львівської національної академії мистецтв про некласичну візуальну культуру України ХХ-ХХІ ст.

Більшість артефактів дослідження були експоновані у масштабному виставковому проекті «Герметичне коло Карла Звіринського» (29.03-2.06.2019) у межах дослідницької платформи «Генеза» Музею сучасного українського мистецтва Корсаків у Луцьку.

В альбомі використані репродукції творів із родинних колекцій художників у Львові, с. Івано-Франковому, Нью-Йорку; зі збірок Національного музею у Львові ім. А. Шептицького, Львівської національної галереї мистецтв ім. Б. Возницького та Українського музею у Нью-Йорку.

Видання буде цікаве для мистецтвознавців, істориків і теоретиків мистецтва, культурологів і художників, усіх, хто цікавиться українським мистецтвом.

Видавництво: «Коло»
Мова видання: українська мова
Рік видання: 2018 р.
Обкладинка: тверда
Кількість сторінок: 264
Художник: Henyk
Жанр: Non-fiction, Гуманітарні науки, Культура і мистецтво, Мистецтвознавство, Мистецькі видання і арт-буки, Наукові видання

Видання побачило світ завдяки Музею сучасного українського мистецтва Корсаків та автору – викладачу Львівської національної академії мистецтв Богдану Мисюзі.

 

Стрічку «Тарас. Повернення» лучанам покажуть тільки в «Адреналіні» і безкоштовно

27 вересня о 19.00  у Синій залі кінокомплексу «Адреналін» відбудеться безкоштовний показ художньої стрічки «Тарас. Повернення», створеної за підтримки Держкіно до 205-ї річниці з дня народження Тараса Шевченка.

Автором сценарію та режисером фільму виступив актор, літератор і режисер Олександр Денисенко. Його сценарій у 2012 році переміг у Міжнародному конкурсі кіносценаріїв, присвяченому 200-річчю від дня народження Тараса Шевченка.

Ролі у фільмі виконують Борис Орлов (у ролі Тараса), Богдан Бенюк, Олександр Пожарський, Роман Луцький, Ганна Топчій, Акнієт Оринтай.

Фільм розповідає про останні три місяці заслання Тараса Шевченка у Казахстані. Того літа поет, засланий на військову службу в російській царській армії, отримує повідомлення від друзів із Петербурга: його особисто помилував цар Олександр II. Однак військове керівництво Новопетровського форту не поспішає повідомляти про це Тараса і видавати указ про його звільнення. Більше того, таємний агент з Петербурга намагається зробити все, аби поет залишився тут назавжди.

Олександр Денисенко — український літератор (драматург, прозаїк, сценарист), актор, режисер, автор теле- і радіопередач. Член Спілки кінематографістів України, Асоціації українських письменників. Заслужений діяч мистецтв України (2004).

Шалений День студента: MOZGI з концертом у «Адреналін Сіті»

У програмі: батл університетів, led-show, танцювальний флешмоб, фудкорт, бар, lounge zone, dj-парад. Хедлайнер святкування – гурт “MOZGI” – український суперпопулярний гурт танцювальної електронної музики. 

Організатор події: івент-агенція «Tikhonov сoncert and event agency».

Кількість квитків обмежена!

Для студентів та учнів діють знижки на квитки. УВАГА! Якщо ви придбали квиток на концерт зі знижкою ОБОВ’ЯЗКОВО потрібно пред’явити студентський/учнівський квиток. Квиток на концерт зі знижкою недійсний без наявності студентського/учнівського.

1 партія квитків – до 15 вересня:
300 грн – студентський квиток (з наявним студентським/учнівським квитком)
350 грн – стандартний квиток.

2 партія квитків  – до 30 жовтня:
300 грн  – студентський квиток (з наявним студентським/учнівським квитком) 
390 грн – стандартний квиток.

3 партія квитків  – до 15 листопада:
300 грн – студентський квиток (з наявним студентським/учнівським квитком)
430 грн – стандартний квиток.

В день події:
350 грн – студентський квиток (з наявним студентським/учнівським квитком)
490 грн – стандартний квиток.

Деталі тут: https://kasa.in.ua/ua/luck/concert/mozgi-2019-11-16

«Крок на шляху мистецтва»: Артур Вирста запрошує на виставку містичних пейзажів

Творча лабораторія «Крок на шляху мистецтва» сьогодні, 10 вересня, традиційно у арт-кафе «Стоп Кадр» знову відкрила нове ім’я – молодий і талановитий Артур Верста, уродженець Тернопільщини та зараз живе й творить у Львові презентував виставку «Кріщь час».

Його твори, здебільшого на пейзажну тематику. У них автор намагається відобразити те, що бачить сьогодні сам й не тільки: кілька сотень років тому такий же пейзаж милував око наших предків, а ще через кілька десятків ним продовжуватимуть насолоджуватися наші нащадки…

«Це, певною мірою, містичний зібраний образ пейзажів, який живе крізь час, саме тому така назва виставки. Тут і стара яблуня поблизу Свіржської фортеці, що «бачила» життя, і полотно «Могутній дуб», якому немає краю, а для його величності та масштабу звичайна драбина…»,  – коментує свою експозицію пан Артур.  

До слова, в Луцьк Артур привіз свої дві нові роботи: «Молоде дерево» та «Рубінова  переправа», отож лучани першими зможуть їх побачити.  Цікавий дует «У пошуках» та  «Умиротворення духу» – наче різні, кожна зі своєю історією, але разом вони мають «одне життя на двох».

Мистецтвознавиця Зоя Навроцька привітала молодого художника, відзначивши високий рівень майстерності Артура та побажала йому, як й іншим митцям, що починали в арт-кафе, залишити вагомий слід у розвитку українського та світового мистецтва.

Довідково:  Артур Вирста народився в с. Угринів, на Тернопільщині.

2004 –2008 – Теребовлянське вище училище культури (декоративно-ужиткове мистецтво);

2008-10 – Львівський державний коледж декоративного і ужиткового мистецтва ім. І. Труша (монументально-декоративний живопис);

Учасник та призер багатьох всеукраїнських, міжнародних виставок і конкурсів:

2002 – Переможець Міжнародного конкурсу дитячої творчості «Бітола-2002» (Македонія ). Здобув перше місце і отримав приз «Золота палітра»;

2003 – Обласний огляд-конкурс юних талантів «І полинуло Тарасове слово». Перше місце;

2004 – V обласний фестиваль-конкурс «Надія 2004». Перше місце;

2008 – Учасник виставки-конкурсу на здобуття обласної мистецької премії імені Ярослави Музики.

Брав участь у виставках-конкурсах:

2018 – «Мальовнича Україна», м. Маріуполь;

2018 – «Лубенська художня весна »  м. Лубни, Україна.

2018 – «Чарівні барви Дніпра», м. Дніпро;

2018 –  «Осінній салон. ­­­­Високий замок», м. Львів;

2018 – «Безмежність мрій», м. Київ;

2018 –  «Ню-Art», м. Кременчук;

2019 – «Мальовнича Україна», м. Кропивницький;

Персональні виставки:

2017 –  «Моменти життя», м. Львів;

2018 – «Різноманітність», м. Львів;

2019 –  «Живопис». м. Тернопіль;

2019 –  Живопис», м. Вінниця;

2019 –  «Крізь час», м. Луцьк.

Твори художника зберігаються в державних та приватних колекціях в Україні.

 

Увійти до свого облікового запису