За ініціативи та підтримки національної мережі гіперлокальних медіа Rayon.in.ua в експериментальному театрі «Адреналін» відбудеться показ моновистави «Пчілка» від театру «Гармидер».
Показ розпочнеться о 18:00 2 листопада.
Усі місця блискавично забронювали запрошені гості.
Вистава-дослідження «Пчілка» створена театром «Гармидер» за підтримки УКФ та в співпраці з Волинським національним університетом. Олену Пчілку грає акторка Наталка Шепель.
Окрім вистави на глядачів чекає презентація проєкту від національної мережі гіперлокальних медіа Rayon.in.ua, у складі якої віднедавна працює видання Район.Миргород з терен, звідки бере свій початок рід Драгоманових. Спеціально на презентацію прибуде редакція видання, яка свого часу відродила «Рідний край. Газету Гадяцького земства», засновану Оленою Пчілкою у 1906 році.
Вистава віддає шану постаті Олени Пчілки, якій цьогоріч виповнилося 175 років від дня народження, та показує всі сторони її особистості: як громадської діячки, яка лишалася українською людиною попри царський режим, яка проживала моменти звичайної людської слабкості, яка вміла мобілізувати сили, яка знала, як бути красивою, яка відчувала, яких дітей дала світу і яка поспішала встигнути лишити нам все те, на що ми, її сучасники, можемо сьогодні сміливо спиратися, продовжуючи опір імперському режиму.
Режисеркою та сценаристкою вистави-дослідження «Пчілка» стала Руслана Порицька. Сценарію про Олену Пчілку у творців вистави не було. Тож одним із завдань режисерки було не лише дослідити матеріали: спогади, листи, її власні твори, але й провести серію інтерв’ю з науковцями Волинського національного університету імені Лесі Українки, які цьогоріч завершують фундаментальну працю із впорядкування 12-томника праць Олени Пчілки, серед яких багато текстів, особливо листи й драматичні твори, побачать світ вперше.
Підтримку для глибшого занурення в побут, звичаї, атмосферу родин Косачів, необхідну для творення вистави, надали колективи Волинського краєзнавчого музею та Садиби Косачів.
Музику до вистави писав саунд-дизайнер Євген Манн, а для запису її виконували музикантки Волинського фахового коледжу культури і мистецтв імені Ігоря Стравінського.
У співпраці з луцькою компанією «Едельвіка» були створені елементи костюма. Фахівці компанії надали тканину і залучили вишивальний цех. Також провели всі необхідні консультації щодо орнаментів, зібраних свого часу Оленою Пчілкою, які «Гармидер» використав у виставі.
Майстринею костюма стала Юлія Федосеєва. За зразком фото була відтворена також одна з прикрас Олени Пчілки – її знаменитий чокер з ромбами, луцькою майстринею Анною Циплюк.