У Музеї Корсаків Лесь Подерв’янський  представив «Kultur-Natur»

У Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків відбулася визначна подія – презентація виставки «Kultur-Natur». Роботи одразу трьох відомих митців – художника і драматурга Леся Подерев’янського, його доньки Анастасії Подерев’янської та зятя Олександра Смирнова – були представлені 10 жовтня у стінах музею.

На відкриття експозиції приїхав сам Лесь Подерев’янський, тож в цей вечір відвідувачів у музеї було чимало – багато лучан та гостей міста прийшли, аби взяти автограф, поспілкуватися та сфотографуватися з відомим митцем.

«Більшість знають Леся як літератора, але я знаю його як блискучого художника, який зробив багато на сторінках історії українського мистецтва. Сьогодні ми представляємо Леся Подерев’янського – художника та блискучого живописця в межах проекту «Kultur-Natur», – цими словами відкрила урочисту подію мистецтвознавиця Зоя Навроцька.

«Ми дуже вірили, що ви таки знайдете дорогу до Луцька, слава Богу, що ця зустріч нарешті відбувається. Ви самі бачите, як багато молоді та очей хочуть побачити живу легенду», – зазначила куратор МСУМК Леся Корсак.

Своєю чергою Лесь Подерв’янський закликав лучан насолоджуватися живописом, як вишуканою стравою в ресторані:

«Картини не потребують зайвих речей. Їх треба споживати очима, так, як ви в ресторані споживаєте гарну їжу, і отримувати насолоду. Різниця в тому, що в ресторані ви насолоджуєтеся завдяки рецепторам на язику та в роті, а тут – ви це робите очима. Все дуже просто», – сказав Лесь Подерев’янський.

Він додав, що сучасне мистецтво – це дуже широке поняття: «Власне, там немає жодних рамок… У сучасному мистецтві головне – це ідея, виконання виноситься за скло, за межу, і тут ми можемо поставити собі таке питання: а чи багато людей у світі можуть генерувати ідею? І з’ясовуємо, що ні. Більш-менш, сяк-так такої майстерності можна навчити кожного. Наприклад, коли ти заходиш у музей світового рівня, то 80–90% – це дуже префектні майстри, десь 5% – це генії і ще кілька відсотків – це генії, які своїм мисленням штовхнули мистецтво вперед».

Під час заходу усі охочі мали змогу поспілкуватися з митцем, отримати автографи та сфотографуватися разом. 

До слова, побачити атмосферність творів Леся Подерв’янського, його доньки та зятя в Музеї сучасного українського мистецтва Корсаків можна протягом місяця – до 10 листопада.